Profesjonalne czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów SCR

Serwis Bosch Diesel Center

Filtr cząstek stałych sprawia kłopoty? Usuwanie DPF nie jest już konieczne! Po prostu skutecznie go wyczyść!

Nasz park maszynowy został powiększony o kolejne urządzenie – linię technologiczną zaprojektowaną do czyszczenia filtrów DPF, FAP oraz katalizatorów SCR. Dzięki pokaźnym gabarytom umożliwia ono obsługę filtrów zarówno z samochodów osobowych i dostawczych, jak i pojazdów ciężarowych, autobusów oraz maszyn i pojazdów użytkowych. Jedynym warunkiem skutecznego oczyszczenia filtra lub katalizatora jest brak uszkodzeń mechanicznych, w szczególności wkładu filtrującego.Zdemontowany z pojazdu filtr poddawany jest procesowi czyszczenia, w którym wykorzystywane są środki chemiczne oraz strumień wody o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Usuwane są dzięki temu wszystkie cząstki PM10, osady z oleju oraz ceru (w przypadku filtrów FAP).
Jest to bardzo skuteczny sposób, który nie stwarza ryzyka uszkodzenia wkładu filtra (co może zdarzyć się w metodach czyszczenia opartych na działaniu wysokiej temperatury). Zastosowana metoda gwarantuje przywrócenie wydajności filtra do poziomu 98% bez konieczności jego rozcinania czy też demontażu czujników z obudowy filtra (zostaną one również oczyszczone). Urządzenie umożliwia wykonanie pomiaru poziomu zanieczyszczenia filtra przed jak i po cyklu czyszczenia oraz wydrukowanie wyników tych prób, co pozwala jednoznacznie ocenić skuteczność procesu.


Ta metoda czyszczenia filtra cząstek stałych w porównaniu do tzw. regeneracji serwisowej wykazuje wiele zalet:
– brak zwiększonego obciążenia mechanicznego silnika spowodowanego pracą z wysoką prędkością obrotową podczas procesu wymuszonej regeneracji
– brak zwiększonego obciążenia cieplnego elementów w układzie wydechowym (turbosprężarka, katalizator, rdzeń filtra cząstek stałych)
– brak konieczności wymiany oleju silnikowego, która wymagana jest po przeprowadzeniu regeneracji serwisowej


Na wykonaną usługę udzielamy 12 miesięcy gwarancji. W razie braku możliwości skutecznego oczyszczenia filtra pobieramy jedynie opłatę za jego demontaż/montaż.

Wycinanie DPF nie jest już jedynym rozwiązaniem! Wyczyść go i bądź EKO!

Serwis Turbo-Tec

Rozwiązujemy problemy, którym inni nie podołali.

Zamów wizytę